Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časté otázky

uvod.jpgnase-sluzby.jpgodlehceni-rodinam-24.jpg

 jak-vse-probiha.jpg

vhodna-zivotozprava.jpg zaridime-za-vas.jpg

 

od-a-do-z.jpg

caste-otazky.jpg

 

 

 

 

 

caste-otazky.jpg

 

 


Kdo se o vás bude starat?
 
O vaše pohodlí se postarají asistentky z řad odborného personálu
v souladu s vašimi požadavky a potřebami, tak aby jste se cítili,co nejlépe.

 
Jak můžete za služby platit?
 
 Sami si vyberte způsob,  který je pro Vás nejpohodlnější. Bankovním převodem, nebo platbou v hotovosti.V obou případech je vystavena faktura, hotovostně příjmový pokladní doklad. Péče z a hodinu se pohybuje od 120,-Kč.

 Jak bude péče probíhat?


Péče bude probíhat v souladu se smlouvou, asistence je zajištěna tak, aby nemohlo dojít k výpadku (tedy kontinuálně). Kontrolu provádí koordinátorka (může dozorvat i člen správní nebo dozorčí rady). Rolí koordinátorky je nejen sestavit individuální plán, ale současně sledovat požadavky a spokojenost klienta. Je-li v požadavku garance, může se o klienta starat tým, až tří asistentek.
 
Jaká je bezpečnost klienta?

Díky práci naší správní a dozorčí rady, je u nás zajištěna maximální bezpečnost klienta. Je jen na Vaší úvaze, jak zajistíte přístup asistentek do domácnosti. V případě,  kdy přebíráme klíče my, je podepsána hmotná zodpovědnost asistentek a převzetí je i součástí smlouvy s námi. V tomto případě jsou vhodné 3 ks klíčů. Jeden je uložen v našem trezoru a  použit v naléhavých situacích a dva jsou u asistentek.